Лудогорец направи първа грешна стъпка през новия сезон, завършвайки 2:2 при гостуването си на ФК ЦСКА 1948 в Бистрица. Първото полувреме не предложи нещо кой знае колко интересно, но Каули в самия край на частта откри.

Чочев изравни в 72-ата минута, след като отблизо се възползва от разбъркване в наказателното на „зелените“. Само 180 секунди по-късно влезлият като резерва Русев донесе обрата за тима от столицата, но друга резерва – Текпетей, с майсторски удар оформи крайното 2:2 в 81-ата минута.

След само пет-шест минути игра дойде и първият шанс. При заучено изпълнение на ъглов удар, изпълнен от Десподов бе намерен Делев. Бившият играч на Арда засече добре кълбото, но Наумов внимаваше и парира, макар и трудно.

Десетина минути по-късно отново Делев стреля, този път от границата на наказателното поле, но ударът му бе блокиран от Александър Александров. Малко по-късно Джонатан Перейра бе заменен принудително от Ангел Лясков.

Първият точен изстрел на тима от столицата дойде в 29-ата минута на срещата, когато Даскалов отклони подаване от ъглов удар, ала не затрудни Слуга.

В третата минута на добавеното време на първата част Каули тръгна мощно към наказателното, където направи двойно подаване със Сантана, а след щастлив рикошет топката остана у негово притежание и с удар от 7-8 метра бразилецът откри резултата.

Десетина минути след иначе далеч от динамичното начало на втората част, Делев опита да изненада Наумов, но стражът внимаваше и улови. Пет минути след това дойде и най-изгодната ситуация за ФК ЦСКА 1948 – Колев получи с гръб към вратата в наказателното поле и веднага разпредели към Чочев. Ударът на халфа обаче бе блокиран в последния момент от Вердон.

В 72-ата минута ФК ЦСКА 1948 изравни. Алекс Колев стреля от фаул, а Слуга спаси. При последвалата добавка бе намерена гредата на хърватския страж, а при третия опит бившият халф на Палермо Ивайло Чочев я прати във вратата на „орлите“, за да изравни.

Само три минути по-късно обратът беше факт, отбелязва "Тема спорт". Лясков с подаване от фланга намери Русев, а крилото залъга двама играчи на Лудогорец, за да успее да прекара топката и покрай Слуга за 2:1.

Малко след попадението на Русев, неговият съотборник Марио Топузов пропусна от чиста позиция да направи резултата 3:1, стреляйки високо над вратата на „зелените“.

Десетина минути преди края влезлият като резерва Бърнард Текпетей се пребори добре за една топка и си я нагоди чудесно за изстрел от около 23-24 метра. Ганаецът намери долния десен ъгъл на Наумов и отново възстанови паритета.

ФК ЦСКА 1948 – Лудогорец 2:2

0:1 Каули 45’+3
1:1 Ивайло Чочев 72′
2:1 Георги Русев 75′
2:2 Бърнард Текпетей 81′

ФК ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (К), 15. Александър Александров (62′ 19. Стив Фуртадо), 22. Реян Даскалов, 24. Лазар Марин, 2. Джонатан Перейра (21′ 4. Ангел Лясков), 18. Ивайло Чочев, 6. Карлос Охене, 58. Октавио, 17. Енрике Рафаел (62′ 7. Георги Русев), 9. Александър Колев (89′ 7. Ангел Бастунов), 7. Марио Топузов

Резерви: 33. Генадий Ганев, 3. Стефан Цонков, 4. Ангел Лясков, 10. Георги Русев, 19. Стив Фуртадо, 20. Ангел Бастунов, 46. Стоян Стоичков

Треньор: Любослав Пенев

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 3. Антон Недялков (К), 4. Сисиньо, 7. Алекс Сантана, 10. Матиас Тисера (46′ 9. Игор Тиаго), 11. Кирил Десподов (77′ 37. Бърнард Текпетей), 24. Оливие Вердон, 32. Игор Пластун, 82. Иван Йорданов (77′ 23. Мануел Шоу), 90. Спас Делев (65′ 73. Рик Джонатан), 95. Каули

Резерви: 1. Серджио Падт, 9. Игор Тиаго, 19. Пиерос Сотириу, 21. Жан Карничник, 23. Мануел Шоу, 37. Бърнард Текпетей, 73. Рик Джонатан